می نویسم
مشاوره

مشاوره: برنامه ریزی برای استراحت کردن

برای استراحت خود نیز فرصتی قائل شوید

مشاوره: برنامه ریزی برای استراحت کردن

برای استراحت خود نیز فرصتی قائل شوید

تمام فکر و ذکر خود را به کنکور اختصاص ندهید

مشاوره: برنامه ریزی برای استراحت کردن
مشاوره: برنامه ریزی برای استراحت کردن

نام: برنامه ریزی برای استراحت کردن | دسته بندی: مشاوره

منتشر شده توسط ایران توشه | پایه : کنکور

آماده شدن برای کنکور تنها خواندن یک سره و مطالعه و تست زنی محض نیست، باید در عین آن که خود را برای ورود به دانشگاه آماده می کنید، باید فرصتی را برای تمدد اعصاب خود نیز در نظر بگیرید. مطالعه یک سره و بدون توقف می تواند اثرات زیانباری را برای شما به همراه داشته باشد که مهم ترین آن زده شدن از درس و مطالعه می باشد.

تفریحات کوچکی را برای خود در نظر بگیرید

وقتی بحث از تفریح به میان می آید همه فکر می کنند که تفریح یعنی مسافرت به شمال است، منظور ما از تفریح این است که زمانی از وقت خود را به کارهایی که علاقه دارید اختصاص دهید. این کار می تواند خودن یک بستی باشد، یا پیاده روی به همراه یک دوست و خلاصه هر چیزی که بتواند لحظاتی را به شما آرامش روحی بدهد.

گشت و گذار در اینترنت به معنای تفریح نیست

عده ای از داوطلبان به هنگام استراحت در بین مطالعه کردن وقت خود را به گشتن در شبکه های اجتماعی اختصاص می دهند. منظور ما از استراحت و تفریح کردن گشتن در شبکه های اجتماعی نیست. استفاده از شبکه های اجتماعی تنها باعث احساس خستگی بیشتر در چشم ها و مغز شماست چون این شبکه های اجتماعی بیشتر مغز و چشمانتان را درگیر خود خواهند کرد.

تقریح با برنامه ریزی

تفریح و استراحت کردن مستلزم پیروی کردن از برنامه ریزی درسی شماست و شما تنها زمانی استراحت کنید که مطابق با برنامه ریزی که خود انجام داده اید و یا مشاور برایتان تنظیم کرده است پیش بروید. از سیستم پاداش و مجازات بهره بگیرید بدین معنی که اگر از برنامه ریزی خود عقب بودید وقت استراحت خود را به مطالعه دروس اختصاص دهید.

این مطلب به صورت کاملا اختصاصی توسط تیم ایران توشه نوشته شده است، هر گونه بازنشر این مطلب بدون درج منبع ( همراه با لینک به این صفحه) غیر مجاز و شرعا حرام می باشد
برچسب ها

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن