سرای دانش فدکمی نویسم
جزوه درسیدوازدهمکمک آموزشیمتوسطه دوم

دانلود گام به گام درس فارسی پایه دوازدهم

گام به گام درس فارسی پایه دوازدهم

خلاصه نوشته
  • در این پست درسنامه فارسی پایه دوازدهم برای شما گردآوری شده است.این درسنامه 140 صفحه دارد و در ادامه مطلب می توانید آن را دانلود کنید.

دانلود گام به گام درس فارسی پایه دوازدهم

دانلود گام به گام درس فارسی پایه دوازدهم

گام به گام درس فارسی پایه دوازدهم

دانلود گام به گام درس فارسی پایه دوازدهم
دانلود گام به گام درس فارسی پایه دوازدهم

در این پست درسنامه فارسی پایه دوازدهم برای شما گردآوری شده است.این درسنامه ۱۴۰ صفحه دارد و در ادامه مطلب می توانید آن را دانلود کنید.

روش مطالعه درس ادبیات:

منبع اصلی برای مطالعه این درس خود کتاب است کتاب را ببینید و معنی شعرها و کلمه های داخل اشعار را می توانید از ادبیات گاج سبر مطالعه کنید و آن ها را حفظ کنید.بهتر است که نثرها و اشعار را با کلمات یاد بگیرید.به این معنی که آن ها را کلمه به کلمه مطالعه کنید تا زمانی که درون شعر کلماتی به شما داده شود و زیر آن ها خط کشیدند بتوانید آن ها را معنی کنید.هر چیزی که مطالعه می کنید لغت های آن را هم حفظ کنید.در قسمت آخر کتاب هم بعضی لغت ها آورده شده که چون برای سال های گذشته هستند از آن قسمت هم در کنکور و امتحان نهایی سوال می آید.پس آن بخش را با دقت مطالعه نمایید.

خود آزمایی

بخش خود آزمایشی زیاد سخت نیست بخش هایی که می گوید مثلا فلان کتاب را بخوان توی آن فلان چیز است در امتحان نهایی نمی آید می توانید خودآزمایی را هم از روی محوری مطالعه کنید.

دانش های ادبی

منظور از دانش های ادبی بخش های کوچکی هستند که در بالای درس ها می آید و صفحه هایی که معمولا قبل از یک فصل در وصف آن می آید مثل ادبیات حماسی و…..

توجه کنید که روش مطالعه کردن این بخش با کنکور تفاوت دارد در کنکور تنها اسم کتاب و نویسنده ها را باید بخوانید ولی در این بخش باید همه جزئیات را حفظ کنید.برای خط به خط کتاب هم سوال طراحی کنید و کلمه های کلیدی را هم بولد کنید و یاد بگیرید امکان دارد که سوال از قرابت و آرایه هم بیاید که آسان هستند.

درک مطلب

اگر معنی شعر ها و نثرها را خوب یاد بگیرید حتما این بخش را هم متوجه خواهید شد نگران چیزی نباشید آسان هستند تنها به عبارت های کنایی مربوط هستند.شعرها را مفهومی مطالعه کنید و حفظشان کنید.بیشتر از قسمت عبارت کنایی و استعاره ها سوال می آید که مرتبط با آرایه های ادبی هستند.

دونمره حفظ شعر را از دست ندهید به روش حفظ کردن شعر هم دقت داشته باشید.مصراع اول را یخوانید بعد به سراغ مصراع دوم بروید بعد همه بیت را بخوانید یعنی هم مصراع اول و هم مصراع دوم را مطالعه کنید.بعد به سراغ بیت بعدی بروید به این صورت تا آخر همه شعر ها را حفظ کنید.

این مطلب به صورت کاملا اختصاصی توسط تیم ایران توشه نوشته شده است، هر گونه بازنشر این مطلب بدون درج منبع ( همراه با لینک به این صفحه) غیر مجاز و شرعا حرام می باشد
منبع
ایران توشه
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن