کد تخفیف ماز
کمک آموزشیکنکور

دانلود جمع بندی درس زمین شناسی در کنکور

جمع بندی درس زمین شناسی در کنکور

خلاصه نوشته
  • در این پست جمع بندی زمین شناسی کنکور برای شما گردآوری شده است.این جزوه 16 صفحه دارد.

دانلود جمع بندی درس زمین شناسی در کنکور

دانلود جمع بندی درس زمین شناسی در کنکور

جمع بندی درس زمین شناسی در کنکور

دانلود جمع بندی درس زمین شناسی در کنکور
دانلود جمع بندی درس زمین شناسی در کنکور

در این پست جمع بندی زمین شناسی کنکور برای شما گردآوری شده است.این جزوه ۱۶ صفحه دارد.

روش مطالعه زمین شناسی :

این درس یکی از درس های کنکور می باشد که به رتبه کشوری شما می تواند کمک کند.این درس در بعضی از رشته هایی مثل شیمی ، زمین شناسی و …. ضریب دارند و برای مابقی رشته ها ضریب صفر می باشد.به همین خاطر است که خیلی از دانش آموزان از خواندن این درس و جواب دادن به سوال های آن صرف نظر می کنند.ولی توجه کنید که اگر یک نمره بالا یا متوسطی بگیرید می تواند تاثیر خوبی در رتبه کشوری شما داشته باشد.شما می توانید این درس را در برنامه مطالعه درسی خود بگذارید حتی اگر ۳ ماه هم تا کنکور زمان دارید می تواند به شما در بدست آوردن رتبه بهتر کمک کند.

اهمیت درس زمین شناسی در مقایسه با درس های شیمی و زیست شناسی کمتر است بنابراین وقتی این درس را مطالعه کنید که زمان کافی برای مطالعه کردن درسهای مهم را داشته باشید.

-یک مرتبه کتاب درس را روزنامه واری مطالعه کنید و بخش هایی را که اهمیت دارند تیک بزنید و یادداشت برداری کنید.

-این کتاب را گام به گم مطالعه کرده و تا وقتی که مطلب قبلی را خوب یاد نگرفته اید مطلب جدید را نخوانید.

-در برخی از بخش ها برای خودتان شکل رسم کنید و از روی شکل برای خود توضیح بدهید.

-برای اینکه مطالب را بهتر یاد بگیرید توی گوگل سرچ بزنید و شکل سنگ ها و بقیه را ببینید.این کار سبب می شود که حافظه تصویری شما هم به یادگیری شما کمک کند و مطالب را بهتر یاد بگیرید.

-از شکل ها و نقشه در این درس برای یادگیری بهتر مطالب استفاده کنید.

-بهتر است هر هفته از مطالب خلاصه برداری داشته باشید.

-در رابطه با فصل هایی مثل آب در خشکی که در رابطه با تاریخچه زمین می باشد سعی کنید در باره روش شکل گیری زمین تا تقسیم آن به دو خشکی آشنایی پیدا کنید و بعد از آن درباره ساکنان اولیه زمین اطلاعات کسب کنید.

زمین شناسی جز درس هایی است که خیلی از داوطلبان آن را مطالعه نمی کنند چون ضریبش صفر می باشد ولی پیشنهاد ما این است که هیچ درسی را در کنکور حذف نکنید و برای این درس زمان کمتری بگذارید.

این درس در جا به جا کردن رتبه کل تاثیر دارد بنابراین درصد کمی از آن هم می تواند برای شما مفید باشد.خواندن این درس برای دو گروه اهمیت دارد کسانی که سطح قوی و تراز بالایی از ده تا سی درصد در این درس احتیاج دارند چون که در رتبه کل این داوطلبان تاثیر زیاد دارد.

دسته دوم هم کسانی هستند که می خواهند در رشته های شیمی ، زمین شناسی و داروسازی یا مابقی رشته های زیر گروه دو را مطالعه کنند باید از هر ده تستی که می زنند به دو تای آن ها جواب دهند.اگر می خواهید مباحثی که مشکل هستند را حذف کنید تنها بحث های پیش دانشگاهی و چهار درس اول سال سوم زمین شناسی را بخوانید.

این مطلب به صورت کاملا اختصاصی توسط تیم ایران توشه نوشته شده است، هر گونه بازنشر این مطلب بدون درج منبع ( همراه با لینک به این صفحه) غیر مجاز و شرعا حرام می باشد
منبع
ایران توشه
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن