مشاوره

جلوگیری از وابستگی به موبایل

چگونه وابستگی به تلفن همراه را کم کنیم

جلوگیری از وابستگی به موبایل

چگونه وابستگی به تلفن همراه را کم کنیم

جلوگیری از استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی

جلوگیری از وابستگی به موبایل
جلوگیری از وابستگی به موبایل

همه ما در تلفن های همراه خود دارای شبکه های اجتماعی مختلفی مانند فیسبوک، تویتر، اینستاگرام و… به طور معمول تقریباً هر چند ساعت یک بار آنها را بررسی می کنیم. استفاده از شبکه های اجتماعی به خودی خود مشکل نیست. اما اگر شما در حال آماده شدن برای کنکور هستید، این کار باعث بروز مشکل در روند مطالعه شما می گردد. ما در این پست قصد داریم به شما روش هایی را نشان دهیم که با استفاده از آن می توانید وابستگی خود را نسبت به این شبکه های اجتماعی را کم کنید.

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن:

قبل از هر چیزی در ابتدا نوتیفیکیشن تمامی اپلیکیشن را در گوشی غیرفعال کنید. در این حالت شما باز هم تلفن همراه خود را چک خواهید کرد اما زمانی که خودتان بخواهید و نه هر زمانی که تلفن همراه شما آلارمی را به صدا درآورد.

لغو عضویت در کانال های زرد:

هنگامی که قرار است خود را برای یکی از مهمترین آزمون های خود آماده کنید باید به این درک رسیده باشید که دیگر نباید عضو کانال هایی باشید که دارای کاربردی مفید برای شما باشند. عضویت در کانال های درسی و مشاوره ای می تواند برای شما کاربردی تر باشد.

جلوگیری از سیکل و چرخه باطل:

زمان شما برای آماده شدن کنکور محدود است و باید فکری برای آن بکنید و کارهای خود را براساس اولویت مرتب کنید.

تلفن همراه را از خودتان دور کنید:

برای آن که میزان استفاده از تلفن همراه خود را کاهش دهید تلفن خود را از خود دور کنید. این فاصله باید به حدی باشد که شما مجبور به بلند شدن از جای خود باشید. قرار دادن تلفن در دسترس به معنای استفاده غیر ضروری از آن است.

جابه جایی اپلیکیشن های پر استفاده:

اپلیکیشن هایی که بیشترین زمان را از شما می گیرند را در جاهایی قرار بدهید که نتوانید به سادگی به آن ها دسترسی داشته باشید. قراردادن آن در یک پوشه جدید، منتقل کردن آن به صفحاتی به جز صفحه اصلی می تواند از جمله این کارها باشد.

این مطلب به صورت کاملا اختصاصی توسط تیم ایران توشه نوشته شده است، هر گونه بازنشر این مطلب بدون درج منبع ( همراه با لینک به این صفحه) غیر مجاز و شرعا حرام می باشد
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

گروه تلگرامی چت کنکوری و مشاوره ای

بستن
بستن