کد تخفیف ماز
جزوه درسیدوازدهمدوازدهم انسانیدوازدهم تجربیدوازدهم ریاضیکمک آموزشیمتوسطه دوم

گام به گام فارسی دوازدهم

فارسی دوازدهم با جواب

گام به گام فارسی دوازدهم

فایل PDF + لینک دانلود مستقیم در انتهای پست قرار گرفت.

نام : گام به گام فارسی دوازدهم | دسته بندی: گام به گام

تعداد صفحات: ۱۴۴ صفحه | حجم: ۱۵ مگابایت| منتشر شده توسط : ایران توشه

پاسخ کتاب فارسی دوازدهم : سلام و عرض ادب خدمت تمامی دانش آموزان پایه دوازدهم در هر سه رشته تجربی ، انسانی و ریاضی؛ در این پست  فایل گام به گام کامل فارسی دوازدهم را قرار داده ایم.
این گام به گام ۱۴۴ صفحه دارد و شامل بررسی خط به خط شعر و غزل کتاب فارسی دوازدهم می باشد.

پیشنهاد میکنیم از مطلب جزوه کامل فارسی دوازدهم و همچنین از لغات ایهام دار فارسی دیدن فرمایید. 🌹

معنی شعر فارسی دوازدهم:

در این فایل معنی تمامی شعر های کتاب فارسی دوازدهم آورده شده است، علاوه بر آن برای هر بیت از اشعار تمامی آرایه های ادبی اعم از قلمرو زبانی ، قلمرو ادبی ، قلمرو  فکری را مشخص کرده است.

دانلود درسنامه فارسی دوازدهم:

 

روش مطالعه درس ادبیات:

منبع اصلی برای مطالعه این درس خود کتاب است کتاب را ببینید و معنی شعرها و کلمه های داخل اشعار را می توانید از ادبیات گاج سبر مطالعه کنید و آن ها را حفظ کنید.بهتر است که نثرها و اشعار را با کلمات یاد بگیرید.به این معنی که آن ها را کلمه به کلمه مطالعه کنید تا زمانی که درون شعر کلماتی به شما داده شود و زیر آن ها خط کشیدند بتوانید آن ها را معنی کنید.هر چیزی که مطالعه می کنید لغت های آن را هم حفظ کنید.در قسمت آخر کتاب هم بعضی لغت ها آورده شده که چون برای سال های گذشته هستند از آن قسمت هم در کنکور و امتحان نهایی سوال می آید.پس آن بخش را با دقت مطالعه نمایید.

خود آزمایی فارسی دوازدهم 

بخش خود آزمایشی زیاد سخت نیست بخش هایی که می گوید مثلا فلان کتاب را بخوان توی آن فلان چیز است در امتحان نهایی نمی آید می توانید خودآزمایی را هم از روی محوری مطالعه کنید.

دانش های ادبی فارسی دوازدهم 

منظور از دانش های ادبی بخش های کوچکی هستند که در بالای درس ها می آید و صفحه هایی که معمولا قبل از یک فصل در وصف آن می آید مثل ادبیات حماسی و…..

توجه کنید که روش مطالعه کردن این بخش با کنکور تفاوت دارد در کنکور تنها اسم کتاب و نویسنده ها را باید بخوانید ولی در این بخش باید همه جزئیات را حفظ کنید.برای خط به خط کتاب هم سوال طراحی کنید و کلمه های کلیدی را هم بولد کنید و یاد بگیرید امکان دارد که سوال از قرابت و آرایه هم بیاید که آسان هستند.

درک مطلب فارسی دوازدهم

اگر معنی شعر ها و نثرها را خوب یاد بگیرید حتما این بخش را هم متوجه خواهید شد نگران چیزی نباشید آسان هستند تنها به عبارت های کنایی مربوط هستند.شعرها را مفهومی مطالعه کنید و حفظشان کنید.بیشتر از قسمت عبارت کنایی و استعاره ها سوال می آید که مرتبط با آرایه های ادبی هستند.

دونمره حفظ شعر را از دست ندهید به روش حفظ کردن شعر هم دقت داشته باشید.مصراع اول را یخوانید بعد به سراغ مصراع دوم بروید بعد همه بیت را بخوانید یعنی هم مصراع اول و هم مصراع دوم را مطالعه کنید.بعد به سراغ بیت بعدی بروید به این صورت تا آخر همه شعر ها را حفظ کنید.

منبع
ایران توشه
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن