کد تخفیف ماز
مشاوره

میزان زمان لازم برای مطالعه زیست در کنکور

مدت زمان لازم برای مطالعه زیست شناسی

میزان زمان لازم برای مطالعه زیست در کنکور

مدت زمان لازم برای مطالعه زیست شناسی

مطالعه زیست برای کنکور

میزان زمان لازم برای مطالعه زیست در کنکور
میزان زمان لازم برای مطالعه زیست در کنکور

بر طبق آماری که ارائه شده است، در کنکور ۱۳۹۴ تنها ۸ درصد از کسانی که در رشته علوم تجربی در آزمون سراسری شرکت کرده اند توانسته اند میزان درصد خود را به بالای ۸۰ درصد برسانند و از آن جالب تر آن این است که هیچ کدام از افراد شرکت کننده آن سال نتوانسته اند درصد خود را به میزان ۹۰ درصد و بالاتر برسانند که همین مسئله نشان دهنده اهمیت این درس برای داوطلبان خواهد بود.

اگر به سوالات درس زیست اگر به سوالات ۱۰ سال اخیر کنکور توجه کرده باشید از سال ۱۳۹۲ شکل سوالات تستی این درس فرق زیادی نسبت به سال های قبل خود کرده است. توجه ویژه به قیدها، طرح سوالات بیشتر از مباحث گیاهی و ژنتیک، تا جایی که سهمیه تست های مسائل ژنتیک در کنکور سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵ از سه به پنج تست رسید.

برای این درس برنامه خاص داشته باشید

درس زیست شناسی از دروسی است که باید در مطالعه آن به مرور آن اهمیت داد. یکی از کارهایی می توانید برای این درس انجام دهید اختصاص ۷۵ دقیقه الی ۳ ساعت برای مطالعه آن است.

فصول مرتبط به هم را در نظر بگیرید

در کنکور خیلی کم پیش خواهد آمد که سوال و گزینه ها متعلق به یک فصل از کتاب باشند به همین دلیل برای تست زنی از فصول با آن فصل استفاده کنید.

کتاب را از یاد نبرید

باید بدانید که مهمترین منبع برای مطالعه کنکوری درس زیست همان کتاب زیست شناسی می باشد. اگر برای درس زیست قصد دارید از کتب صرفاً آموزشی استفاده کنید حتماً این موضوع را با مشاور خود در میان بگذارید.

بهترین روش مطالعه زیست شناسی

  1. مطالعه مروری و روزنامه وار
  2. مطالعه با دقت و مشخص کردن نکات مهم درسی
  3. بیان هر پاراگراف برای خود
  4. طرح کردن سوال از هر پاراگرف (پاراگراف هایی که احتمال می رود از آنها سوال طرح شود)
  5. دقت بیشتر بر روی هر جمله و یا پاراگرافی که امکان ترکیب شدن آن با سایر فصول وجود دارد.
این مطلب به صورت کاملا اختصاصی توسط تیم ایران توشه نوشته شده است، هر گونه بازنشر این مطلب بدون درج منبع ( همراه با لینک به این صفحه) غیر مجاز و شرعا حرام می باشد
منبع
ایران توشه
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن