سرای دانش فدکمی نویسم
کمک آموزشیکنکور

دانلود۲۳ آیه پرتکرار دینی در کنکور

۲۳ آیه پرتکرار دینی در کنکور

خلاصه نوشته
  • در این پست آیات پرتکرار دین و زندگی کنکور سراسری برای شما گردآوری شده است.این جزوه شامل 23 آیه می باشد که بیشترین سوالات را در کنکور داشته اند.

دانلود۲۳ آیه پرتکرار دینی در کنکور

دانلود۲۳ آیه پرتکرار دینی در کنکور

۲۳ آیه پرتکرار دینی در کنکور

دانلود۲۳ آیه پرتکرار دینی در کنکور
دانلود۲۳ آیه پرتکرار دینی در کنکور

در این پست آیات پرتکرار دین و زندگی کنکور سراسری برای شما گردآوری شده است.این جزوه شامل ۲۳ آیه می باشد که بیشترین سوالات را در کنکور داشته اند.

روش مطالعه دینی کنکور:

دین و زندگی جز درس هایی می باشد که نیاز به این دارد که شما تمرین و تکرار زیادی را داشته باشید.قسمتی از سوالات به آیه ها و روایت ها مرتبط هستند پس شما باید آن ها جدا مطالعه کنید و تکرار زیادی هم داشته باشید.

متن کتاب درسی خیلی اهمیت دارد حتما کامل ان را مطالعه کنید بخش هایی که مهم هستند را مشخص کنید و علامت بزنید.این کار به شما کمک می کند که در دفعات بعدی بتوانید سریعتر آن ها مرور نمایید.آیه هایی که در کتاب درس هستند را با دقت مطالعه کنید آیه ها را تجزیه و تحلیل کنید و ارتباط آن ها را با متن پیدا کنید.احادیثی هم که در کتاب هستند اهمیت زیادی دارند و یادگرفتن آن ها اهمیت دارد.حدیث و منبعی که در آن است را خوب یاد بگیرید.نوشتن حاشیه می تواند خیلی به شما کمک کند و برای مرور کردن سرعت شما رابالا خواهد برد.هر باری که مطالعه می کنید نکته های مهم را علامت بزنید تا در دفعه های بعدی بتوانید حاشیه نویسی را در کنار جزوه انجام دهید.

آیه ها و روایات نزدیک پنجاه درصد از سوالات کنکور را اختصاص می دهند در مطالعه کردن آیات دقت داشته باشید.اول موضوع آیه را مطالعه کنید.سرتیتر اصلی درس یا پاراگرافی که در آن آیه وجود دارد خیلی اهمیت دارد.آیه را چه کسانی خطاب کرده اند و به کی نازل شده است.

آیه برای چه زمانی می باشد؟آخرت؟دنیا؟برزخ

کلمه های کلیدی آیه کدام هستند؟

ترجمه آیه؟ارتباط آن با حدیت یا شعر؟

به رابطه علت و معمولی توجه زیادی داشته باشید.تاخر و تقدم خیلی اهمیت دارد چون نشان دهنده ترتیب است.

برای اینکه این درس را سریع فراموش نکنید بهتر است که سریع درس را بخوانید و آن را مرور کنید و تست هایی که در آن وجود دارد را دست کم برای یک هفته پس از آخرین دوره بزنید.

-سعی کنید که دوره کردن کتاب از کتاب درسی شما باشد چون زمانی که برای اولین بار از روی کتاب مطالب را حفظ می کنید در حافظه بینایی شما ثبت می شود.بنابراین اگر دوره شما از یک منبعی باشد می تواند به وسیله حافظه بینایی یادآوری شود.

بهتر است جزوه ای که خلاصه شده را مطالعه نکنید چون خط به خط کتاب درسی و زیر نویس ها اهمیت دارند و از آن ها سوال می آیند.

احکام درس را خوب بیاموزید و بعد آن ها را حفظ کنید چون که جمله های درس احکام کمی ثقیل می باشند و اگر شما درست حکم را نفهمید مطمئنا تست را درست نمی زنید.

این مطلب به صورت کاملا اختصاصی توسط تیم ایران توشه نوشته شده است، هر گونه بازنشر این مطلب بدون درج منبع ( همراه با لینک به این صفحه) غیر مجاز و شرعا حرام می باشد
منبع
ایران توشه
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن