می نویسم
مشاوره

تکنیک های مدیریت زمان در آزمون سراسری

مدیریت زمان در کنکور سراسری

مدیریت زمان در آزمون ها

مدیریت زمان در کنکور سراسری

تکنیک های مدیریت زمان در آزمون سراسری

تکنیک های مدیریت زمان در آزمون سراسری
تکنیک های مدیریت زمان در آزمون سراسری

یکی از اصلی ترین پارامترها برای کسب بهترین نتیجه در آزمون‌ها مدیریت وقت هست. آشنایی با فنون هایی مثل ضربدر و منها، دو خودکار، زمان‌های نقصانی و… و تمرین اون‌ها در منزل و هر کدام از کنکورهای آزمایشی که شرکت می کنید می‌توانید براحتی از کمبود وقت سرجلسه‌ی آزمون جلوگیری کنید. با انجام این روش ها سرعت عمل خودتان رو بالا ببرید، استرس خودتان را کم کنید، همه سوالات دفترچه رو حداقل یک بار مطالعه کنید و اعتماد به نفستان را بالا ببرید.

تکنیک ضربدر و منها

تکنیک ضربدر منها
تکنیک ضربدر منها

در ابتدا سوالات به بخش های زیر تقسیم بندی کنید

  1. سوالات ساده
  2. سوالات ساده ولی وقت گیر
  3. سوالات دشوار و سوالاتی که امکان پاسخگویی آن را ندارید

در ابتدا سوالات گروه اول را پاسخ دهید و سوالات و سوالات دو دسته بعدی را با علامت های منها و ضربدر مشخص کنید. پس از پاسخ دهی به سوالات گروه اول پاسخ دهی به سوالات گروه دوم را آغاز کنید و در انتها مدت زمان باقی مانده را به سوالات گروه سوم اختصاص دهید.

روش دو خودکار

روش دو خودکاری
روش دو خودکاری

در این روش اول با سوالات ساده را حل می کنید و با یک رنگ دیگر سوالات دشوار را علامت گذاری می کنید و پس از پاسخ دهی به سوالات ساده به سراغ سوالاتی خواهید رفت که آنها را مشخص کرده اید و زمان باقی مانده را به آنها اختصاص می دهید. در انتها بررسی کنید و ببینید که جواب سوالاتی که هم با خودکار قرمز و هم با خودکار آبی حل کردید یکی هستن یا نه.

حال وقت آن رسیده که تمامی ‌سوالات را بررسی کنید و ببینین در چه تعداد از سوالات پاسخ شما با خودکار قرمز با پاسخ قبلیتان با خودکار آبی متفاوت بوده است؟ و در صورتی که تعداد پاسخ‌های شما با خودکار رنگ دوم درست باشد، معلوم می شود که شما در دفعه‌ی اول  به سوالات بی دقتی کردید. و در صورتی که پاسخ شما غلط باشد نشان می دهد که باید بیشتر روی مطلب متمرکز شوید. همچنین در صورتی که به تعدادی از سوال ها نرسیدید با خودکار آبی در زمان مقرر پاسخ دهید، در حالی که با خودکار قرمز بعد از زمان مقرر به آنها جواب درست دادید، مشخص است که شما باید سرعت خودتان در حل تست ها بیشتر کنید. بایستی رفته رفته باید از تعداد پاسخ های شما با رنگ قرمز کم شود و به تعداد پاسخ‌های شما با رنگ آبی اضافه گردد. به این ترتیب به مرور سرعت و دقت شما در حل تست ها بیشتر خواهد شد.

نتیجه گیری

باید در انتها بگوییم که شما بسته به نوع درس خواندن و تست زنی می توانید یک یا چند تا از این فنون را امتحان کنید و هر کدام که بازدهی بیشتری داشت همان را انتخاب کنید و چندین آزمون از آن استفاده کنید تا کاملا ذهن شما به آن عادت کند بعد می توانید آن فن یا فنون را به راحتی سر جلسه کنکور استفاده کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. تجربه ها نشان داده است خیلی از دانش آموزان و اللخصوص داوطلبان کنکور فقط به خاطر کمبود وقت نتوانستند از صد در صد توانشان برای پاسخ دادن به سوالات استفاده کنند در نتیجه نتوانستند در آزمون سراسری به موفقیت برسند. پس شما سعی کنید از این مطالب و فنون استفاده کنید تا بتونید به راحتی به رشته و دانشگاه دلخواهتان برسید.

این مطلب به صورت کاملا اختصاصی توسط تیم ایران توشه نوشته شده است، هر گونه بازنشر این مطلب بدون درج منبع ( همراه با لینک به این صفحه) غیر مجاز و شرعا حرام می باشد
منبع
ایران توشه
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن